Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.03
2019

Biegacze ZSP Istebna najlepsi w Polsce!

Znakomicie spisali się młodzi reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej wygrywając klasyfikację generalną Ogólnopolskich Zawodów w Biegach Narciarskich dla szkół "Od pierwszego kroku do Mistrzostwa" czyli inaczej mówiąc ogólnopolskiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci.
Rozegrana w Białce Tatrzańskiej trzydniowa impreza przyniosła naszym biegaczkom i biegaczom aż 16 medali - 6 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe.

W pierwszym dniu zawodów szkolni biegacze rywalizowali na dystansach w stylu klasycznym, w drugim dniu techniką dowolną zaś w dniu trzecim i zarazem ostatnim rozegrano biegi sztafetowe.

Poniżej podajemy zestawienie osiągnięć reprezentantów ZSP Istebna.

Indywidualnie:
Gazurek Kinga - złoty medal 2 km łyżwa i srebrny medal 1 km klasyk
Michałek Martyna - złoty medal 5 km łyżwa i srebrny medal 3 km klasyk
Zawada Szymon - złoty medal 2 km łyżwa i srebrny medal 1 km klasyk
Gazurek Łukasz - złoty medal 5 km łyżwa i brązowy medal 3 km klasyk
Kajzar Kamil - srebrny medal 3 km klasyk i brązowy medal 5 km łyżwa
Michałek Marcin - srebrny medal 2 km klasyk i brązowy medal 3 km łyżwa
Rucka Julia - srebrny medal 2 km klasyk

Sztafety:
Sztafeta chłopców rocznik 2003-2005 (Kajzar Kamil, Gazurek Łukasz, Zawada Jan, Wojtas Wiktor) - złoty medal 4 x 2,3 km
Sztafeta chłopców rocznik 2006 i młodsi (Juroszek Kacper, Michałek Marcin, Kawulok Paweł, Zawada Szymon) - złoty medal 4 x 1,8 km
Sztafeta dziewcząt rocznik 2003-2005 (Jałowiczor Jolanta, Sroka Oliwia, Kobielusz Anna, Michałek Martyna) - srebrny medal 4 x 2,3 km

Reprezentantami ZSP Istebna byli członkowie naszych klubów narciarskich zaś ich klubowymi trenerami są Jarosław Hulawy i Mirosław Kapaś (MKS Istebna) oraz Tomasz Sikora i Mariusz Zowada (NKS Trójwieś Beskidzka). To właśnie ich ciężka, codzienna praca sprawia, że ich podopieczni odnoszą tak wspaniałe sukcesy.
Przygotowanie i motoryka treningu, wyjazdy na treningi, wielodniowe obozy czy kilkudniowe (przeważnie weekendowe) zawody i wielogodzinna praca związana z przygotowaniem sprzętu (smary, parafiny, szczotki, żelazka, nagrzewnice, że wymienimy tylko kilka z koniecznych akcesoriów) to niemalże codzienny chleb sztabu szkoleniowego naszych klubów narciarskich. A trzeba dodać, że w dużej mierze to praca społeczna.

Opiekunami naszych sportowców w Białce Tatrzańskiej byli wspomniany wcześniej Jarosław Hulawy a także Dominika Hulawy.

Na szczególne wyróżnienie i osobne potraktowanie zasługuje Jarosław Hulawy, który nie tylko przygotowuje biegaczy od strony sportowej ale też zajmuje się całą sferą organizacyjną. Nie sposób przecenić jego zaangażowania, determinacji i starań o to, aby wszystko było dopięte "na ostatni guzik".
W jego przypadku oprócz czysto strony sportowej dochodzi także praca administracyjna związana z funkcjonowaniem klubu czyli niezliczone papiery, dokumenty, faktury, licencje, projekty, że wymienimy tylko pierwsze z brzegu sprawy.

Suma sumarum efekty działań wszystkich wymienionych powyżej osób w postaci deszczu medali ze słonecznego nieba widoczne są jak na dłoni (czytaj: "powyżej").

Zdjęcia: J. Hulawy, D. HulawyDodał: Jacek Kohut (6558)