Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.05
2021

200 lat!

28 maja 2021 roku swoje 101 urodziny obchodzi najstarsza mieszkanka Gminy Istebna - pani Joanna Marekwica - Piełka z Istebnej.

Z kwiatami i życzeniami zdrowia i uśmiechu do wyjątkowej Jubilatki wybrały się dziś Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Barbara Gwarek.

Pani Joanna jest osobą bardzo zasłużoną dla lokalnej społeczności. W czasach wojny i okupacji z narażeniem życia niosła pomoc partyzantom. Przez długie lata była pielęgniarką, pracowała od 1954 r. w Ośrodku Zdrowia z Istebnej, wraz z Doktorem Raszykiem. Do chorych chodziła na piechotę, czasem podwożono ją saniami lub furmanką, nieraz po nocach przemierzała ogromne odległości. Organizowała akcje krwiodawstwa w Istebnej i ocaliła swoją pracą wiele istnień ludzkich. Jest laureatką nagrody Srebrnej Cieszynianki.

Zacnej Jubilatce oraz Jej Opiekunom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, pomyślności, niegasnącego optymizmu i radości na dalsze lata życia oraz wielu życzliwych, serdecznych ludzi wokół.Dodał: Aneta Legierska (7942)