Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty

Wkrótce

Plakat wydarzenia
Rozpoczęcie imprezy: 2024-01-24
Zakończenie imprezy: 2024-01-24
Miejsce imprezy: Sala sesyjna Urzędu Gminy Istebna
Organizator: Gmina Istebna, Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48 338556208

Kolejna prelekcja podróżnicza już w środę 24 stycznia o godzinie 17.00 w salce sesyjnej Urzędu Gminy Istebna!

Prelekcję " Mount Kościuszko śladem pierwszego zdobywcy czyli Wyprawa Narodowa dookoła świata" wygłosi Piotr Kilian "Pirat Dyplomata"

Rok 2023 został nazwany "Rokiem Pawła Edmunda Strzeleckiego", czyli pierwszego Polaka, który okrążył ziemię w celach naukowych. W 150. rocznicę śmierci naszego wybitnego rodaka odbyła się podróż upamiętniająca go.

Najwyższa góra Australii zdobyta wszystkimi drogami, najbardziej zatłoczone miasto świata, a także road trip przez Stany Zjednoczone Ameryki słynną Route 66 i dalej, aż do Nowego Yorku. Dodajmy do tego spotkania z Polonią, stek z kangura z Ambasadorem, jadowite węże i jazdę przeciwną stroną drogi, a otrzymamy najbardziej szaloną wyprawę dookoła świata!

Piotrek Kilian "Pirat Dyplomata" - góral z Beskidów, który przypadkiem został piratem z Karaibów. Przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za "Najdzikszy Szlak w Polsce". Przeszedł również Izraelski Szlak Narodowy (1045 km - w tym pustynię Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler. Przez ostatnie 5 lat odwiedził ponad 40 państw i okrążył ziemię, a w międzyczasie zorganizował wyprawę polarną i wyprawę narodową. Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki (Przewodniczący komisji rewizyjnej) i Instytutu Śląska Cieszyńskiego (Wiceprezes).

Do zobaczenia!

Więcej szczegółów