Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty

Wkrótce

Baner
Rozpoczęcie imprezy: 2020-05-14
Zakończenie imprezy: 2020-06-05
Miejsce imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji , Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej
Kontakt: +48 33 855 62 08

Z radością zapraszamy Państwa do odwiedzenia najnowszej wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej "Transcendentny Koncert. .. Nigdy nie zaginie w Beskidach spiywanie", czyli cykl grafik utalentowanej, młodej absolwentki bielskiego plastyka – Kingi Kądzieli.


Autorka o sobie i pracach:
Jestem Kinia, skończyłam Bielskiego Plastyka na specjalności Artystyczny druk sitowy w 2016. Motywem mojej pracy dyplomowej były grafiki zajmujące się tematem człowieka, samoakceptacji i cielesności mieszającej się ze strefą sacrum każdej jednostki.

Później trafiły się studia na ASP w Katowicach o kierunku grafika warsztatowa z których to postanowiłam zrezygnować. Szukam nowych technik, bawiąc się mediami i podłożem. Często żartując opowiadam o mojej sztuce jako o jakimś dwubiegunowo-bipularnym chochliku żyjącym własnym życiem, mówię tak dlatego że, w zależności od nastroju robię zupełnie odbiegające od siebie rzeczy, jestem zakochana w malarstwie olejnym, surowym, ostrym, ciężkim, ekspresyjnym, naszpikowanym „mięsem malarskim”.
Takie prace przedstawiałam na wystawie, która odbyła się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku w Galerii "U dziadka" w Wiśle pt. "(auto)portret intymny"
Jednocześnie inspiruję się renesansowymi grafikami Albrechta Dürera, w których oprócz tematu i dziwności przedstawianych scen każdy element jest w miarę zrozumiały,
nowoczesnym stylu ilustrowanym który opiera się na potężnych filarach wielkich grafików.
Zajmuję się też portretowaniem; stabilnym, czasami wręcz grzecznym, uważam że dzięki takiemu "głaskaniu" pracy jesteśmy w stanie wypracować w sobie samodyscyplinę i cierpliwość.

"Transcendentny Koncert. .. Nigdy nie zaginie w Beskidach spiywanie" jako mój ostatni cykl grafik przedstawiający rotujące się sylwetki cudownych ludzi mojego regionu, tych którzy dalej spiwyają, i tych których już z nami nie ma. To dla Was, trwajmy.

Grafiki są na sprzedaż, większość w dużych formatach w drewnianych naturalnych ramach.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym artystka zaprasza do odwiedzania wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury.

 

 

Więcej szczegółów

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2020/11/10
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej