Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty

Wkrótce

Noc Muzeów
Rozpoczęcie imprezy: 2024-05-03
Zakończenie imprezy: 2024-05-03
Miejsce imprezy: Muzeum Jana Wałacha w Istebnej
Organizator: Muzeum i Stowarzyszenie im. Artysty Jana Wałacha, Trójwieś Razem
Kontakt: +48 507 522 904

VIII Noc Muzeów - Muzeum Jana Wałacha będzie drogą, którą symbolicznie przejdziemy śladami Ludwika Konarzewskiego do Jana Wałacha.

Podążać będziemy ścieżkami sztuki dwóch wielkich artystów związanych z Istebną- Jana Wałacha i Ludwika Konarzewskiego. Ich znajomość rozpoczęła się na studiach w Krakowie, a przypieczętowana została więzami rodzinnymi. Efekty ich wspólnej pracy, piękne polichromie podziwiać możecie między innymi w kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej.

Rozpoczniemy 3 maja o godz. 18:00 Mszą Świętą w Kaplicy Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej, na Buczniku w Istebnej, zbudowanej w 1922 roku.

Tuż po mszy dzieje artystów przybliży nam Dominik Konarzewski – historyk sztuki, prawnuk Ludwika Konarzewskiego seniora, muzealnik, miłośnik ziemi cieszyńskiej i autor publikacji poświęconych jej przeszłości.

Nie może zabraknąć oczywiście tradycyjnego już przy tej okazji pochodu z lampionami rozświetlającymi ścieżkę do pracowni Jana Wałacha na Andziołówce. Zabierzcie i swoje lampionowe światła, które oświetlą Wam tę niezwykłą drogę. Tam jak zawsze będziecie mogli podziwiać prece artysty, a także wysłuchać niezapomnianego koncertu beskidzkich muzyków pod przewodnictwem Zbigniew Wałach – wnuka artysty, założyciela kapeli Wałasi

Bądźcie z nami tego wyjątkowego wieczoru. Wsłuchajcie się w słowo, muzykę, podziwiajcie niezwykłe dzieła i perły architektury drewnianej Trójwsi i poznajcie dzieje dwóch artystycznych rodzin, od pokoleń nierozerwalnie związanych ze sztuką.

źródło: fanpage organizatora

Więcej szczegółów