Przejdź do strefy mieszkańca
30.09
2019

Zakończył się 65 Rajd Wisły

65. edycja imprezy organizowanej przez Automobilklub Śląski była rundą trzech cykli. Oprócz uczestników 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, na trasach w Beskidach rywalizowali także zawodnicy zgłoszeni do GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa oraz 3. rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS.

W tym roku jako miejsce lokalizacji Miasteczka Rajdu wybrany został Kompleks Zagroń Istebna, a park serwisowy znajdował się na terenie Amfiteatru „Pod Skocznią”. W rajdzie udział wzięło blisko sto załóg,  co przyciągnęło na nasz teren niemal 600 osób związanych z organizacją imprezy.

Na terenie Gminy Istebna rozegrany został sobotni odcinek specjalny prowadzący wąskimi, wymagającymi drogami sołectwa Koniaków.

Zwycięzcami 65. Rajdu Wisły okazali się być Adam Sroka i Krystian Woźniak Załoga jadąca Hondą Civic była najszybsza na sześciu z siedmiu odcinków specjalnych i po raz drugi w tym sezonie wygrała rundę mistrzostw Śląska. Za nimi uplasowali się Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski oraz Łukasz Godula i Daniel Nowak.

Puchary zwycięzcom wręczyła Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek.