Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy mieszkańca
28.11
2018

III KONKURS SOLISTÓW I GRUP ŚPIEWACZYCH „NA GRAPIE” z dnia 28.10.2018r.

III KONKURS SOLISTÓW I GRUP ŚPIEWACZYCH „NA GRAPIE”

z dnia 28.10.2018r.

W dniu 28 października 2018 r. w Muzeum Regionalnym "Na Grapie" w Jaworzynce odbył się III Konkurs Grup Śpiewaczych i Solistów, w którym uczestniczyło 62 osoby.

Konkurs podzielono na dwie grupy: solistów i grup śpiewaczych, każda z grup podzielona była ponadto na 4 kategorie: dzieci od 3 do 7 lat, dzieci od 8 do 12 lat, młodzież od 13 do 18 lat oraz dorośli.

Do Konkursu zgłosiło się:

13 solistów:

- 2 w kategorii  3-7 lat

- 6 w kategorii 8 - 12 lat

- 4 w kategorii 13 - 18 lat

- 1 w kategorii dorośli

16 grup śpiewaczych:

- 6 w kategorii 8 - 12 lat

-  8 w kategorii 13 - 18 lat

 - 2 w kategorii dorosłych

Komisja w składzie:

- Maria Motyka – kierownik Zespołu Regionalnego Istebna

- Magdalena Łacek - etnolog

- Zbigniew Wałach, muzykant, budowniczy instrumentów

- Magdalena Szyndler, dr etnomuzykologii na Uniwersytecie Śląskim

wysłuchała i wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Soliści:

dzieci 3 - 7 lat  

dzieci 8 - 12 lat

I   miejsce Mateusz Kaczmarzyk                              

II   miejsce Maria Galej                                               

III   miejsce Julia Polok                                 

Mateuszowi Jałowiczor

młodzież 13 - 18 lat

I  miejsce  Aleksandra Juroszek                               

II  miejsce Łukasz Heczko                           

III  miejsce Wiktoria Gruszka                    

III  miejsce Tomasz Nowak                        

dorośli

Grupy śpiewacze:

dzieci 8 - 12 lat

I  miejsce  Szymon Galej i Jakub Rucki                  

II  miejsce Zofia i Jan Łupieżowiec                          

II  miejsce Jagna Suszka i Martyna Legierska     

III miejsce grupa dziewcząt z zespołu "Mała Istebna" klasy 0-IV    

młodzież 13 - 18 lat

I  miejsce "Zogródcianie" Kacper Legierski i Łukasz Juroszek 

II miejsce "Mała Istebna" - 5 dziewcząt                                                  

  II miejsce Weronika Rucka, Karolina Patyk, Julia Rozborska 

III miejsce Bracio Kukuczkowie Paweł i Łukasz                 

III miejsce "Mała Istebna" - 4 chłopców                                             

dorośli

I  miejsce "Siostry łod Jasia" Julia, Karolina i Paulina Kupczyk     

II miejsce "Zgrapianie" Maria Motyka i Paweł Rucki               

Jury Konkursu pogratulowało wysokiego poziomu wystąpień, bardzo licznego udziału w konkursie oraz estetyki w postaci strojów regionalnych. Wśród nielicznych uwag jury zwróciło uwagę na pojawiające się tzw. "estradowe" śpiewanie, które nie jest tradycyjną formą śpiewu w Beskidzie Śląskim.  Podkreślono także, aby pilnować odpowiedniego do wieku repertuaru.

Organizator:

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej

„Przegląd Solistów i Grup Śpiewaczych” odbył się w ramach projektu „Aktywni w kulturze – część II” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.



Dodał: BJ (6366)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2019/07/1 2019/07/3 2019/07/13 2019/07/14 2019/07/18 2019/07/20 2019/07/21 2019/07/27 2019/07/28