Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@ug.istebna.pl

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.05
2018

Rankingowe sukcesy naszych biegaczy!

Po bardzo udanym sezonie zimowym nie mogło być inaczej - nasi biegacze oraz kluby narciarskie zajęli eksponowane miejsca w ogłoszonym przez Polski Związek Narciarski rankingu za sezon 2017/2018!

Rankingi PZN obliczane są dla kategorii od juniora C do seniora indywidualnie oraz klubowo i mają za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników i kluby na przestrzeni całego sezonu.

Wielkie osiągnięcie stało się udziałem prowadzonego przez prezesa Jarosława Hulawego MKS Istebna, który w ogólnym rankingu klubów obejmującym wszystkie kategorie zajął trzecie miejsce w kraju ustępując tylko o 1 (słownie: jeden!) punkt drugiemu w klasyfikacji AZS AWF Katowice!

Na wysokim szóstym miejscu została sklasyfikowana NKS Trójwieś Beskidzka kierowana przez prezesa Kazimierza Kiliana.

Indywidualnie w kategoriach seniorskich zdecydowanie najlepiej wypadła rankingowa klasyfikacja mężczyzn, w której zwycięzca został reprezentujący MKS Istebna Dominik Bury zaś trzecie miejsce zajął jego brat i zarazem kolega klubowy Kamil. Znakomita postawa braci Bury w przekroju całego sezonu - włączając w to start olimpijski - zaowocowała pierwszym w historii rankingowym zwycięstwem MKS Istebna w seniorskiej klasyfikacji klubów!

W kategoriach juniorskich najlepiej  wypadły reprezentantki NKS Trójwieś Beskidzka w rankingu Juniorka C. Biegaczki tego klubu zdominowały tę kategorię zajmując indywidualnie trzy miejsca w pierwszej czwórce (w tym pierwsze i drugie) oraz wygrywając klasyfikację drużynową!

Poniżej prezentujemy zestawienie rankingowych pozycji naszych zawodników i klubów (miejsca w pierwszej dziesiątce):

Seniorki indywidualnie:
5. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
6. Eliza Rucka - MKS Istebna

Seniorki drużynowo:
5. NKS Trójwieś Beskidzka
6. MKS Istebna

Seniorzy indywidualnie:
1. Dominik Bury - MKS Istebna
3. Kamil Bury - MKS Istebna
5. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Seniorzy drużynowo:
1. MKS Istebna
7. NKS Trójwieś Beskidzka

Juniorzy A indywidualnie:
1. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Juniorzy A drużynowo:
3. NKS Trójwieś Beskidzka

Juniorki B indywidualnie:
1. Eliza Rucka - MKS Istebna
5. Marcelina Wojtyła - MKS Istebna

Juniorki B drużynowo:
1. MKS Istebna

Juniorzy B indywidualnie:
6. Grzegorz Zawada - MKS Istebna
10. Wojciech Wojtyła - MKS Istebna

Juniorzy B drużynowo:
4. MKS Istebna

Juniorki C indywidualnie:
1. Ewa Gazur - NKS Trójwieś Beskidzka
2. Karolina Kochutowa - NKS Trójwieś Beskidzka
4. Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
6. Karolina Kukuczka - MKS Istebna

Juniorki C drużynowo:
1. NKS Trójwieś Beskidzka
7. MKS Istebna

Juniorzy C indywidualnie:
5. Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka

Juniorzy C drużynowo:
4. NKS Trójwieś Beskidzka
7. MKS Istebna



Dodał: Jacek (5990)