Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.09
2016

"Narodowe Czytanie" w SP 1 w Koniakowie

             „Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Jej podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W sobotę 3 września w kilkuset miejscach w całym kraju odbyła się piąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku do wspólnej lektury została wybrana powieść historyczna „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat Roku Henryka Sienkiewicza. W 2016 r. przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci pisarza.

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo
i znajomość literatury narodowej. W poniedziałek 5 września uczniowie klas 5 i 6 wraz
z nauczycielami spotkali się, aby wysłuchać fragmentów powieści. Zebranych przywitał pan dyrektor Andrzej Ryłko, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na konieczność propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wytłumaczył istotę akcji. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów powieści, które czytali: pan dyrektor Andrzej Ryłko, pani wicedyrektor Alicja Kaczmarzyk oraz nauczycielka języka polskiego pani Patrycja Bury. Dzieci miały możliwość wsłuchania się w historię o miłości Ligii i Winicjusza oraz sile wiary, która potrafi góry przenosić.

Nasza szkoła otrzymała list od Pana Prezydenta i pamiątkową pieczęć.


 S. MichałekDodał: (5030)