Przejdź do strefy turysty
1.03
2017

Kolejne medale biegaczy w OOM 2017

Cztery razy stanęli na podium nasi biegacze w kolejnym, trzecim dniu XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych "Małopolska 2017".

Klasa dla siebie pozostaje Mateusz Haratyk. Zawodnik NKS Trójwieś Istebna wywalczył trzeci złoty medal imprezy - tym razem w biegu na 7,5 km technika dowolną.
Na trzecim miejscu w tym biegu uplasował się inny zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Wojciech Fojcik. To jego drugi brązowy medal tych zawodów.

Tytuł mistrzowski wśród juniorek wybiegała koleżanka klubowa Mateusza i Wojciecha Agata Warło, dla której jest to również trzeci medal OOM (poprzednio złoto i brąz).

Trzeci medal imprezy zdobyła też Eliza Rucka (MKS Istebna), która do wywalczonych poprzednio dwóch brązowych krążków dorzuciła srebro w biegu na 5km techniką dowolną.

Dziś - środa 1 marca - zakończenie zawodów sprinterskimi biegami sztafetowymi.

Dodał: Jacek Kohut (5279)