Przejdź do strefy turysty
12.02
2018

Intensywny czas biegaczy amatorów

Zdecydowanie poprawiły się w ostatnim czasie warunki śniegowe, dlatego też odbywają się kolejne zawody, w których z powodzeniem startują nasi biegacze amatorzy.

*** Nieźle zaprezentowali się nasi zawodnicy w finałowych zawodach cyklu 'Enervit Classic 5-10-15' w biegach narciarskich, które rozegrano na Polanie Jakuszyckiej.
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Piotr Michałek z Jaworzynki a piąte Grzegorz Legierski z Koniakowa. Obaj nasi zawodnicy triumfowali w swoich grupach wiekowych.

*** Kolejny sukces Piotr Michałek odniósł zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej w XXXIV Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców, który odbył się w Zakopanem.  Nasz najlepszy biegacz amator triumfował zarazem w swojej kategorii wiekowej.

*** W czeskiej miejscowości Trojanovice odbył się 70 Memoriał Jana Šrubařa w biegach narciarskich w którym w rywalizacji na dystansie dwudziestu pięciu kilometrów techniką klasyczną startowali dwaj biegacze z Jaworzynki. Trzecie miejsce zajął Jan Łacek natomiast Kazimierz Legierski był szósty.

*** Andrzej Mojeścik zajął piąte miejsce w biegu na dystansie czterdziestu kilometrów techniką klasyczną, który rozegrano w okolicach czeskiej miejscowości Staré Město pod Sněžníkem w ramach zawodów "100 lanových délek". Biegacz amator z Istebnej uplasował się na trzeciej pozycji w gronie "czterdziestolatków".

*** Na Polanie Jakuszyckiej odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach narciarskich.
W pierwszej konkurencji mistrzostw - sprincie techniką klasyczną - nieźle zaprezentowali się zawodnicy rodem z Trójwsi Beskidzkiej: Maciej Legierski i Michał Kobielusz, którzy zajęli trzecie i czwarte miejsce w kategorii mężczyzn do lat 35.
W drugim dniu rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach narciarskich, rywalizowano w sztafetach mieszanych 3 x 2,5 km techniką klasyczną.
Na drugiej pozycji uplasował się drugi zespół 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, barw której bronił Michał Kobielusz.
Z kolei w biegu na dystansie piętnastu kilometrów techniką klasyczną na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Legierski a Michał Kobielusz był piąty.

Dodał: Jacek Kohut (5821)